Zdravie

Zakázané potraviny pre chlpáčov: Zariaďme im dlhý a spokojný život!

Svojho psíka nadovšetko milujeme a podľa toho by sme sa mali starať nielen o jeho pohodu, ale aj o to, čo obsahuje jeho každodenné krmivo. Samozrejme sú jeho neoddeliteľnou súčasťou stravy granule, no nemali by byť jeho jediným jedlom dňa. Obsahujú totiž veľa obilnín, ktoré nemajú pre organizmus dostatočné percento telu prospešných látok. Je nutné pozerať si aj celkový obsah pridaných látok v krmivách pre psov, pretože z mnohých krmív nastávajú alergie. Preto je dobré kombinovať ich s inými druhmi granuliek, a taktiež pridávať aj ostatné krmivá, ktoré sú napríklad pre ľudskú stravu podobným základnom príjmu bielkovín a mnohých minerálnych látok, či vitamínov.jezevčík.jpg
Mäso obsahuje základnú stavebnú látku pre stavbu mnohých tkanív v našom organizme, tak aj v živočíšnom. Je to bielkovina, ktorá patrí medzi základné makroživiny prijímaním hlavne živočíšnych produktov, medzi ktoré patrí u psov hlavne mäsko. Je nutné opäť venovať pozornosť príprave mäsa, pretože od tej našej prípravy sa celkom podstatne líši. Mäso je nutné variť vo vode alebo dusiť a nijako ho nedochucovať. Soľ a korenie totiž psíkovi ubližujú, síce mu taký pokrm chutí oveľa viacej, no po dlhodobom užívaní nasledujú chronické choroby, ktorým už len ťažko predídeme. granule.jpgOkrem mäsa treba do stravy dodávať aj vitamíny a minerálne látky v podobe čerstvej alebo uvarenej zeleniny – najmä mrkvy, hrášku alebo papriky. Nezabúdajme tiež, že cibuľa a čokoláda sú pre psíka toxické!
Popri krmive je taktiež nutné dostatočné množstvo čerstvej vody, ktorá by sa mala dopĺňať neustále podľa potreby psa. Vyčistené misky sú taktiež predpokladom menšej nákazy hubovitými ochoreniami, rôznymi plesňami a podobne. Základom sú teda dve čisté misky, z pomedzi ktorých je jedna naplnená vodou a druhá kvalitným krmivom, ktoré vášmu miláčikovi nielen chutí, ale aj obsahuje bohaté spektrum látok pre zaistenie jeho šťastného a najmä plnohodnotného života. Možné zdravotné riziká a komplikácie sa tak oddialia o slušných pár rokov.