Web

Nakoniec žiaden iPhone

Alza je známa nie len na našom území, ale darí sa jej aj u našich bratov Čechov. Vybudovala si slušnú základňu po celej krajine, keďže je to dnes už jeden z najväčších predajcov elektroniky. Aj napriek tomu sa zdá, že chceli poňať posadnutosť značkou Apple trochu ináč a s humorom. Tak vznikol príbeh, ktorý obletel médiami a snáď nie je nikoho, kto by tomu neuveril.

fronta lidí.jpg

Všetko bola fraška

Alza už nejaký ten rôčik zasahuje v Česku do spoločenského diania. Teda natoľko, ako môže. Väčšinou sa to prejavuje reklamnými ťahmi a sloganmi, ktoré odzrkadľujú a parodujú dianie hlavne v politike. To sa nemusí páčiť každému. Práve preto bolo šokujúce, keď sa prednedávnom na Facebooku objavil status o mužovi z Pardubíc. Ten prišiel s nápadom, že za vytetovanie „Alzáka“ na chrbát dostane iPhone zadarmo. Dokonca sa uverejnili aj fotky, ktoré tomu dávali za pravdu.
Čo sa ale môže zdať pravdou online je úplný výmysel v skutočnom živote. Samotný obchodník prišiel v ďalšom Facebookovom statuse s tým, že všetko to bolo falošné. Zelený mimozemský mužík teda nebude strašiť nikoho do konca života. Na svoju obhajobu PR oddelenie povedalo, že chceli ukázať, ako sa fanúšikovia zrieknu aj čistej kože kvôli obyčajnému mobilu. Táto správa bola však taká virálna, že im neustále chodili e-maily o výmene časti kože za iPhone. Našťastie, ak už zákazníci nemajú zdravý rozum, Alza ho prekvapivo má. Samozrejme, že to bude kvôli cenám, ktoré sa šplhajú aj cez tisíc eur. Doživotné propagovanie ich značky im za to nestojí.

telefon.jpg

Táto sieťovka v Českej republike už nejaký ten piatok paroduje spoločnosť. Aj u nich sa totiž vyskytol problém s diplomovou prácou, ako u Andreja Danka. Protesty proti Babišovi a jeho vyjadrenie si tiež vyslúžilo posmech. Zdá sa teda, že okrem frázy „sto tabletov týždenne“ sa chcú ľuďom zapísať do pamäti aj ináč. Či je to vhodné je už na posúdenie ich klientov.