Nezařazené

Potrebujete si požičať? Zvážte nasledujúce kroky!

Predtým, ako sa rozhodnete, že si zoberiete úver, by ste mali popremýšľať o tom, či skutočne potrebujete požičať peniaze.  Existuje niekoľko dôležitých otázok, na ktoré by ste by ste mali zodpovedať  ešte predtým, než si požičiate.

dluhy

Existuje vážny dôvod , pre ktorý si potrebujete požičať peniaze?
Ak patríte medzi ten typ človeka, ktorý má tendenciu nakupovať veci na základe impulzu, dajte si čas na vychladnutie najmenej dva dni. Mohli by ste totiž zistiť, že váš skutočný záujem o danú vec nie je až taký veľký v skutočnosti ju až tak nepotrebujete.

Môžete si dovoliť splatiť peniaze, ktoré si plánujete požičať?
Mnoho ľudí si požičiava bez toho, aby správne uvážili, či si ho môžu dovoliť, pretože  majú pocit, že nemajú inú možnosť, ale často to tak nie je. Tu prichádzajú do úvahy ďalšie otázky:

peníze

Môžem si dovoliť počkať, kým si budem môcť dovoliť danú vec bez vypožičania?
Zvážte, či je nevyhnutné mať k dispozícii finančné prostriedky okamžite. V prípade, že môžete počkať, využite možnosť  našetrenia vlastných prostriedkov. Vyhnete sa tak platbe dodatočných úrokov a neskôr môže byť daný produkt, pre ktorý si chcete požičať, za nižšiu cenu.

Existuje aj iný spôsob, ako danú vec získať? (výmenou za inú vec, nákup z druhej ruky)
Ak sa definitívne rozhodnete, že si potrebujete  požičať, a zároveň ste si istí, že úver dokážete splácať, zistite, koľko môžete maximálne splácať. Buďte realistickí o sume, ktorú môžete mesačne splácať a taktiež berte do úvahy nepredvídané  udalosti, ako je zvýšenie nájmu, energií príp. zníženie mesačného zárobku.
Pri výbere správneho úveru vám odporúčame radiť sa nasledujúcimi krokmi, inak sa vám môže veľmi jednoducho môže stať, že budete platiť viac, než v skutočnosti potrebujete.
Porovnajte produkty jednotlivých komerčných bánk, pričom sa zamerajte predovšetkým na:

·      Výšku úrokovej sadzby
·      Koľko budete splácať celkom
·      Aká je výška pokuty za omeškané platby
·      Aká je výška mesačnej splátky
 
 
Rada na záver:  Dajte prednosť produktom komerčných bánk pred nebankovými spoločnosťami. Vyhnete sa tak riziku vysokých úrokov a pokút v prípade omeškaných platieb.