Nezařazené

Microsoft zavádza nové cloudové služby pre UI a blockchain

Spoločnosť Microsoft uvoľnila nástroje pred svojou konferenciou vývojárov softvéru v budúcom týždni v Seattli. Kedysi známa hlavne pre operačný systém Windows pre osobné počítače, firma sa teraz spolieha na rast tržieb z cloudových výpočtových a softvérových služieb, z ktorých väčšina sa predáva iným podnikom.

Kým Microsoft stále sleduje lídra Amazon.com Inc v oblasti služieb v oblasti cloud computingu, prijal na trh iný prístup a navrhol mnoho svojich služieb, ktoré budú prevádzkované buď v dátových centrách podnik Azure, v ich súkromných dátových centrách alebo kombinácia oboch.microssoft.jpg

Naproti tomu Amazon najprv požiadal zákazníkov, aby presunuli svoje údaje na svoje vlastné servery, aj keď sa v posledných rokoch posunul smerom k „hybridnému“ prístupu spoločnosti.

Jedna nová služba od spoločnosti pomáha maloobchodníkom online odporučiť produkty založené na histórii nakupovania a môže byť kombinovaná s existujúcim odporúčacím motorom maloobchodníka, povedal Scott Guthrie, šéf spoločnosti pre cloud a umelú inteligenciu.

„Okrem nášho súčasného systému používajú aj náš systém a v rámci neho vidia obrovské výhry, pokiaľ ide o produktivitu,“ povedala Guthrie. „Nemyslím si, že to bude nevyhnutne vždy víťaz.“

Firma tiež uvoľňuje nástroje, ktoré umožňujú používateľom vytvárať modely umelej inteligencie bez toho, aby museli písať základný kód. Tieto modely potom môžu byť „vyškolené“ pomocou údajov vlastníka firmy v oblaku spoločnosti.multimédia.jpg

Firma tiež zaviedla službu blockchain na báze cloudu. Blokový reťazec, kniha pre sledovanie transakcií medzi mnohými účastníkmi, sa používa vo finančnom technologickom priestore a uviedol, že spolupracuje s JP Morgan Chase & Co na ponuke Quorum banky.

Ale Guthrie povedal, že blockchain má iné využitie, ako napríklad systém, ktorý pomohol podniku Starbucks Corp vybudovať, aby sledoval kávu, keď sa presúva z fariem do obchodov na pohár zákazníka.