Web

Niečo pre záhradkárov

Ak sa venujete pestovaniu kvetov, zeleniny, ovocia, či stromov, určite aspoň raz za čas zájdete na internet, aby ste si vyhľadali dobré rady, alebo našli dobré nápady. Množstvo takéhoto materiálu nájdete jednoznačne na youtube. Na rozdiel od článkov, si môžete pozrieť ja konkrétny postup jednotlivých úkonov, takže sa vám budú robiť určite ľahšie.

kaktus
 
Nezľaknite sa angličtiny
 
Menším problémom môže byť to, ak nerozumiete dobre po anglicky. V prípade pestovateľských návodov, to ale nemusí byť až taký problém. po prvé si viete zapnúť automatické, anglické titulky. Aj keď im nebudete rozumieť do slova, viete si ľahko preložil niektoré podstatné výrazy. Niektoré videá majú dokonca aj titulky v slovenčine. Keďže však celý čas pozeráte na daný úkon, mali by ste ho v končenom dôsledku pochopiť aj bez slov.
 
Forest Farming
 
Tento kanál vám ponúka množstvo videí, ktoré sú venované pestovaniu aj menej tradičných rastlín. Nájdete tu napríklad návod ako vysievať wasabi. Taktiež môžete zistiť, ako niektoré druhy rastlín pestovať v tieni, lese, či na okraji jazera. Ak teda obľubujete netradičné postupy a chcete vyskúšať niečo nové, určite si na tento kanál kliknite.
 
Happen Films
 
Ak vás zaujíma permakultúra, alebo podobné spôsoby pestovania, určite zavítajte na kanál „Happen Films“. Nájdete tu krátke dokumenty o ľuďoch, ktorí prepadli tomuto životnému štýlu. nájdete tu určite množstvo inšpirácií, ktoré môžete praktizovať aj na vašej záhrade, terase, či balkóne.

farmář
 
Epic Gardening
 
Tento kanál vám určite prinesie množstvo inšpirácie. Nájdete tu napríklad videá, kde sa dozviete ako pestovať zeleninu aj v malom byte, či na balkóne. Dozviete sa aj to, ako pestovať niektoré rastliny z odrezkov, alebo kúskov kúpenej zeleniny, či ovocia. Najlepšie urobíte ak tento kanál navštívite, pretože opisovať všetko, čo na ňom nájdete, by bolo naozaj na dlho.