Technika

Múdra lampa ktorá ochráni vaše zdravie

Spoločnosť Xiaomi prichádza neustále s novými vychytávkami, ktoré nám neraz dokážu poriadne uľahčiť život. Minulý rok na trh uviedla výrobok, ktorý je navyše prospešný pre naše zdravie. Ide o inteligentnú stolnú lampu za celkom príjemnú cenu.

lampa
 
Xiaomi Mijia LED lamp
 
Táto lampa má viacero využití. K tým sa dostaneme o chvíľu. Teraz sa pozrieme na to, ako sa používa. Keďže hovoríme o inteligentnej technológií, na klasický vypínač zabudnite.  Celé jej ovládanie prebieha prostredníctvom wifi a aplikácie, ktorú si stiahnete do svojho telefónu. Na tento fakt si budete musieť asi zvyknúť, ale verte že to nebude trvať dlho.
Po tom, ako vám lampa pristane na vašom pracovnom stole, si nainštalujete aplikáciu a spárujete zariadenia. Teda lampu a telefón. Základom je, aby ste mali doma wifi, ktoré musí byť samozrejme zapnuté. Všetko ostatné sa dozviete priamo v apke. Nejde o nič komplikované, takže sa nemusíte báť. Za pár minút to určite zvládnete.
 
 Pre dospelých aj deti
 
Táto lampa samozrejme nie je len taká obyčajná. Má totiž niekoľko režimov, ktoré vám dokážu poriadne uľahčiť prácu a zároveň ochrániť váš zrak. Medzi tri základné funkcie patrí režim „počítač“, „čítanie“ a „biela farba“. Ak teda budete pracovať s počítačom, zapnete prvý spomínaný režim. Svetlo je nastavené tak, aby vaše oči netrpeli kvôli neustálemu pozeraniu sa na monitor. Ak budete čítať, alebo písať, zapnete druhý režim. Tretia spomínaná funkcia je o tom, že si vďaka nej viete nastaviť biele svetlo podľa vášho výberu. Môže svietiť silno, alebo slabšie. Jednoducho si ho nastavte tak, aby vám vyhovovalo k danej činnosti.

lampička
 
Okrem týchto troch režimov, nájdete aj špeciálnu funkciu, a to svetlo do detskej izby. Ide o akýsi filter, ktorý zabezpečí to, aby lampa nevyžarovala modré svetlo. To je veľmi dobré, ak sa vaše deti učia tesne pred spaním, pretože modré spektrum farieb vo svetle narúša správny spánok.