Nezařazené

Nespoliehajte sa na kamarátov

V dnešnej dobe už nevieme rozlíšiť komu sa dá veriť a komu naopak nie. Je to naozaj zložité, keďže každý chce to najlepšie iba pre seba a nezaujíma sa o ostatných. Práve tomuto sa budeme venovať v tomto článku. Nemali by sme sa spoliehať na kamarátov ale iba sami na seba. Taktiež, by sme nemali byť príliš dôverčivý a veci si radšej overiť.

kamarádky

Prečo sa nespoliehať na kamarátov? Tento fakt vás asi zaskočil, no poďme sa na to pozrieť lepšie. V našom okolí máme množstvo ľudí a taktiež, tých ktorých považujeme za svojich kamarátov. Niektorých však nepoznáme dosť dlho na to aby sme im mohli výhradne dôverovať. Za svojich kamarátov považujeme aj ľudí, ktorých vôbec nepoznáme.

Práve to je jeden z dôvodov prečo by sme sa na nich nemali spoliehať. Ďalším dôvodom je určite to, že oni nie sú za nás zodpovedný a nie sú povinný nám pomôcť. Každý človek má predsa svoj život a rieši si svoje problémy. Práve preto by sme iných nemali takýmto spôsobom zaťažovať alebo ich dokonca obviňovať ak nám nie sú schopný pomôcť.

přátelství

Spoliehať by sme sa mali výhradne na seba. Veď predsa je to náš život a naše problémy. Nemôžeme čakať, že to za nás vyrieši niekto iný. Samozrejme každý človek potrebuje oporu a pri takýchto situáciách sa môže obrátiť na svoju rodinu. To sú tí ľudia na ktorých sa môžeme spoliehať a vieme, že nás nesklamú.
Naši priatelia nám môžu závidieť a mi o tom nemusíme vedieť. Nie vždy nám chcú bezvýhradne pomôcť. Taktiež sme im mohli nejakým spôsobom ublížiť a ani sme si to neuvedomili. Je za tým množstvo dôvodov, ktoré by sme nemali ignorovať. Ideálne je teda nespoliehať sa na svojich kamarátov, pretože takto nás aspoň nemôžu sklamať.

spojení

Je už len na vás ako sa rozhodnete, či budete svojim kamarátom dôverovať a spoliehať sa na nich. Ja osobne beriem túto dôveru s rezervou a uvedomujem si, že to od nich nemôžem očakávať.