Výrobky

Mobilné domy alias šikovné priestory s nízkou obstarávacou hodnotou

Existuje kompromis medzi karavanom a spravidla drahými priestormi bežného rodinného domu. Komfort, estetickú stránku a zároveň nízke obstarávacie náklady už aj v strednej Európe predstavujú mobilné domy https://euro-mobilnedomy.sk/mobilny-dom/3830-britania-sunhine-gr153/. Túto alternatívu je možné využiť ako sympatické dovolenkové sídlo, ale vylúčený takisto nie je celoročný pobyt.Model rodinného domu
Je takisto na budúcom majiteľovi, kam sa rozhodne takýto dom umiestniť. Môže byť súčasťou jeho záhrady a „vedľajšieho bývania“ popri klasickom rodinnom dome, ale takisto sa dá nájsť romantickejšie miesto napr. kdesi v peknej prírode, kde bude plniť úlohu vysnívaného sídla. Takéto priestory predstavujú prenosnú a nielen cenovo prístupnú, ale tiež praktickú alternatívu. Čo znamená, že s nimi nemusíte „zapustiť korene“ a v prípade záujmu je pomerne jednoduché sa s týmto domčekom presťahovať.
Tento štýl rekreačného, ale tiež celoročného bývaniaje západným trendom už od 20.storočia. V súčasnosti sa ale stáva rozšíreným pojmom aj v našich končinách, kedy si však nemusíme predstaviť akúsi maringotku či odstavený vagón, ale estetické bývanie s útulnými priestormi, ktoré sa dajú šikovným spôsobom zorganizovať. Samozrejme nechýba miesto pre kuchyňu, kúpeľňu, spálňu a takisto toaletu, pričom vyhrievanie je riešené vykurovacími telesami. V USA sa konkrétny štýl využíva už niekoľko desaťročí a v súčasnosti týmto spôsobom cenovo prístupných a šikovných mobilných domov žije odhadom 20 miliónov obyvateľov.Jazero, stromy, príroda
Vo všeobecnosti ich z nášho pohľadu môžeme charakterizovať ako „obytné vozidlá“, v ktorých sa dá komfortným spôsobom tráviť voľný čas.
Na rozdiel od karavanov však predstavujú viditeľne štýlovejšiu a modernejšiu alternatívu určenú skôr pre komfortné bývanie, než pre pravidelné trasy po asfaltovej ceste. Rovnako sú prispôsobené našim klimatickým podmienkam a v prípade kvalitného zakurovania sa dajú v podstate využiť tiež k celoročnému pobytu.