Podnikanie

Najpoužívanejšie formy reklamy a zviditeľnenia na internete

Význam funkčného marketingu nespočíva je len v platenej reklame, ale takisto v mnohých nástrojoch a šikovných technikách, ktoré vedú k osloveniu čo možno najväčšieho počtu relevantných záujemcov o konkrétne služby či tovar, a teda zisku potenciálnych zákazníkov. Toto tvrdenie je o to pravdivejšie, ak vravíme o jeho novej forme, čiže najmä o online marketingu.
Aké ponúka formy reklamy, respektíve nástroje k efektívnemu zviditeľneniu vašej podnikateľskej činnosti na internete?Postavičky, rodina, internet, e-shop
Bannerová reklama je viditeľná na webových stránkach a predstavuje akoby taký „billboard“. Zjaví sa návštevníkom danej stránky, na ktorej bude umiestnená. Má spravidla grafickú formu a to napríklad v podobe obrázku, ale takisto animácie. Určite ste sa s týmto typom zobrazenia stretli, respektíve ide o jednu z najpoužívanejších možností, ktorá užívateľovi udrie do očí. Jej význam môže spočívať v interakcii s návštevníkom, ale tiež slúži k budovaniu brandu, respektíve lepšieho povedomia verejnosti o konkrétnej značke.
SEMalebo Search Engine Marketing sa primárne orientuje na internetové vyhľadávače. Sú to napr. Google, Seznam, Yahoo,… tieto veľmi známe a pravidelne navštevované priestory, či už hľadáme informačný alebo komerčný obsah. Ide tak o ideálne miesto k marketingu, respektíve k umiestneniu PPC reklamy.PPC predstavuje spoplatnenú formu zviditeľnenia, kedy inzerent platí za každé kliknutie užívateľov na dotyčný odkaz.Lupa, Google
Na prvý pohľad podobnou, avšak predsalen odlišnou taktikou je v tomto smere seo marketing. SEO je pre internetových podnikateľov stále známejšou skratkou a stáva sa akýmsi základným krokom k úspechu. Konkrétnejšie vravíme o Search Engine Optimization, čiže optimalizácii pre vyhľadávače. Tu sa však viditeľnosť získava prirodzeným spôsobom a to tým, že sa rôznymi úkonmi dotyčný web dostáva na stále vyššiu priečku vo výsledkoch vyhľadania. Keďže ide o organický výsledok, za takéto zvditeľnenie sa neplatí a navyše má tendenciu prinášať dlhodobejší efekt.