Podnikanie

Spoznajte 2 redukčné diéty, ktoré nie sú diétami

Keď chcete dnes chudnúť, nájsť redukčnú diétu, takpovediac, na mieru pre vás, nie je žiadny problém. stačí zapnúť počítač, Google, napísať slovíčko „chudnutie“ a v tom momente máte na výber tisícky možností. V nasledujúcich riadkoch si predstavíme dve diéty, ktoré však nie sú úplne diétami, ale skôr akýmsi prístupom k stravovaniu.Usmiata ázijská žena opretá o drevenú stenu.jpg

Bielkoviny ako základ stravy

Ketónová diéta (ketogénna, bielkovinová, proteínová alebo ketodiet) môže slúžiť aj ako cielený nástroj na chudnutie. V takomto prípade ju budete dodržiavať niekoľko týždňov, možno i mesiacov a keď schudnete, tak sa postupne vrátite k normálnemu stravovaniu. Druhým spôsobom, ako si pomocou ketónovej diéty udržiavať dokonalú postavu a zdravie je, že si z nej vezmete len niektoré princípy. Napríklad to, že to nebudete preháňať s cukrami a tukmi, a namiesto nich budete jesť hlavne jedlá bohaté na bielkoviny.
Ak by ste sa aj rozhodli diétu dodržiavať počas stanoveného času, po jej skončení, by ste sa nemali vrátiť k úplne „normálnemu“ stravovaniu. JO-JO efekt je predsa len nebezpečný.

Shoku Iku z Japonska

Tentokrát zachádzame do Japonska, kde, ako iste viete, je nadváha cudzím slovíčkom. Shoku Iku je označenie pre filozofiu spojenú s jedlom. Nejde o žiadne držanie diét, ale o veľmi logický prístup k stravovaniu. Funguje to asi nejako takto.

  • Na raňajky som mal praženicu so slaninkou.
  • Na obed si teda dám iba zeleninový šalát
  • A čo večera? Cestoviny alebo niečo s pečivom je OK.
  • Nejedol som nič už od rána? Tak si môžem dopriať niečo ťažšie
  • Mal som ľahšie raňajky?
  • Obed môže byť výdatnejší a trošku „nezdravší“

Tri ženy sedia pri stole a obedujú.jpg
Shoku Iku je v Japonsku úplne prirodzenou vecou, už maličké deti sa učia, že strava musí byť vyvážená. Nejde teda o obmedzovanie, ale o sedliacky rozum v praxi. Ak chcete mať peknú a štíhlu postavu, proste to nesmiete s ničím preháňať.