Nezařazené

Mám zveriť svoj dom/byt dizajnérke?

Ťažká otázka? Práve preto je tu tento článok, aby ste si mohli bez rozmýšľania zvážiť výhody a nevýhody tohto kroku. Pevne verím, že si ho prečítate až do konca.

Tak s čím začať pri rozhodovaní?

  • Kreativita

Môžete mať toho najkreatívnejšieho ducha, ale nikdy nemáte toľko praxe ako dizajnéri. Navrhli niekoľko desiatok bytov alebo domov a už celkom dobre vedia, kde sa čo bude dať urobiť. Vy môžete len triafať, či to pôjde a či to bude k sebe ladiť. Ale oni sú na to predsa majstri, ktorí tento odbor vyštudovali, preto by sme si mali dva krát rozmyslieť, či sa do toho pustíme samy a aj tak to potom necháme prerobiť dizajnérovi, pretože to nespĺňa naše kritériá.

nábytek

  • Bez starostí

Vy si len poviete, čo tam chcete a ako chcete. Prípadne ako by mal vyzerať výsledný efekt. Oni sa postarajú o všetko ostatné. Navyše, ak nemáte žiadnu predstavu, dokážu vám navrhnúť taký prekrásny vzhľad, že sami by ste to lepšie nenavrhli. A vy nemusíte na internete alebo v knihách hodiny hľadať inšpirácie. Oni ich majú v hlave a robia s tým, takže je to pre nich úplne jednoduché.

  • Poradenstvo

Ak nemáte žiadne návrhy, poradia vám ako by to bolo dobré, aby to celkom dobre vyzeralo. Je to výborné pre tých ľudí, čo nemajú dostatok kreativity alebo pre tých, čo jednoducho nemajú čas zamýšľať sa nad takýmito pre nich „hlúposťami“. Vedia vás rozumne uzemniť a usmerniť, čo je v zariaďovaní bytu alebo domu potrebné. Nechcete to tam mať predsa preplácané a gýčové.

  • Jednoduchosť

Tento bod úzko súvisí s tým, že naozaj nebudete mať žiadne starosti. Interiéroví a exteriéroví dizajnéri často poznajú najlepších špecialistov v okolí na rôzne služby vo vašej domácnosti, preto aby to tam vyzeralo tak ako si predstavujete. Pretože sa títo ľudia navzájom dobre poznajú, vychádzajú si v ústrety a často sa vedia dohodnúť aj na cene tak, aby boli obidve strany naozaj spokojné.

křeslo

  • Splnia to, čo chcete

Ak by ste chceli čokoládovú fontánu v strede spálne, verte, že oni sa to pokúsia pre vás nadizajnovať tak, aby tam naozaj bola a ešte aj dokonale ladila s nábytkom. Každá špeciálna požiadavka je pre nich výzva! Čím šialenejšia a bláznivejšia, tým lepšie.
A čo viac dodať? Nechajte to jednoducho na profesionálov.