Nezařazené

Jedli ste už U dobrožrúta?

Majiteľmi podniku sú manželia Dada a Matúš Zvalovci. Kým nevlastnili pekárničku, boli verejnosti známy prostredníctvom svojho blogu. Na blogu sa snažili prezentovať zdravú vyváženú stravu ktorá spĺňa parametre zdravej výživy. Taktiež dbali na to, aby boli výrobky vegánske, vitariánske a bezlepkové, pretože majiteľka trpí celiakou.

rohlíčky

Popudom na vznik vlastného podniku bol práve fakt, že mali problém zohnať bezlepkové ale zároveň i vegánske koláčiky, pečivo a iné výrobky.
V ich výrobkoch sa nenachádzajú živočíšne produkty, biela múka ani biely cukor. V ich pekárni nájdete dobronuty, zdravé cheescaky ale aj poháre s domácou granolou. Okrem pekárskych výrobkov manželia predávajú i ekologickú kozmetiku a potraviny ktoré sú z obchodu Bezodpadu. Podporujú i malé firmy predajom ich výrobkov, nájdete u nich i recyklovateľné diáre, notesy a zápisníky. Ďalej si tu viete kúpiť i strukoviny ako fazuľa, šošovica a obilniny. Sú predávané vo vreciach, takže si pre ich kúpu prineste vlastný obal.

Interiér predajne si zhotovovali samy. Pozostáva zo starých stolov, stoličiek a skriniek ktoré zrenovovali. Celý interiér je ladený do svetlých pastelových farieb. Okrem toho manželia všetky suroviny triedia a kompostujú čím sa snažia produkovať minimum odpadu z výroby. Pekárničku nájdete v Bratislave, na Radlinského 27. Otvorené majú od 8:00 do 18:30.

V prípade že si chcete pečivo vziať i domov a nekonzumovať ho len v pekárni, v ponuke majú krabičky do ktorých Vám tovar zabalia. Tieto krabičky sú biologicky rozložiteľné.

prach

Okrem tejto prevádzky majú v pláne ďalšie dve. Jedna sa bude nachádzať na Račianskej a druhá v Karlovej Vsi. Pozitívne pre ľudí žijúcich ďalej od týchto pekární je informácia, že manželia plánujú spustiť i online obchod.
Toto bol ďalší príklad toho, ako sa dá efektívne a ešte aj ekologicky podnikať.