Výrobky

Vlastnosti latexových matracov vás príjemne prekvapia

Veľmi populárnym materiálom, z ktorého sú vyrábané matrace, je v súčasnosti prírodný latex. Spánok je omnoho pohodlnejší, no a vďačné bude aj vaše telo, konkrétne chrbtica. Poďme sa spolu pozrieť na všetky vlastnosti tohto prírodného materiálu.

Žena, ktorá skáče na posteli

Latex, v tomto prípade prírodný kaučuk, má mnohé nenahraditeľné vlastnosti. Na výrobu matracov sa používa hlavne kvôli vysokej elasticite a nesmierne dlhej životnosti. Na trhu môžete nájsť aj matrace z takzvaného hydrolatexu. Ten v sebe v podstate spája vlastnosti polyuretánovej peny a kaučuku. Druhou verziu je latex kombinovaný s rôznymi inými, prírodnými materiálmi, ako je napríklad kokosová, či gumokokosová doska.

Matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace z latexu sú ideálnou voľbou pre ľudí, ktorý potrebujú spať na ortopedickej podložke. Podobne ako pamäťová pena dokážu vaše telo počas spánku udržať v správnej anatomickej polohe. To znamená, že ak trpíte napríklad bolesťami chrbtice, správny matrac vám v tomto smere dokáže nesmierne pomôcť. Váš chrbát sa totiž počas spánku nachádza v ideálnej vodorovnej polohe.
V prípade, že potrebujete vyslovene ortopedický matrac, je dobré siahnuť po kúskoch, ktoré sú v rôznych častiach rozdielne tvrdé.Vďaka tomu totiž dokáže lepšie podprieť vaše telo. Väčšinou ide o rozloženie, pri ktorom je matrac v častiach, kde sa nachádzajú vaše ramená a kolená, o niečo mäkší. Vďaka tomu nie je na tieto časti tela vyvíjaný nadmerný protitlak. Zvyšok matracu, je však tvrdší, takže chrbtica a panva ležia na vhodnom, teda pevnejšom podklade.

Žena ktorá prezlieka posteľ

Prírodný latex je materiál, ktorý má tie najlepšie ortopedické, fyziologické a taktiež antibakteriálne vlastnosti.Tento prírodný materiál totiž zabraňuje množeniu baktérií a iných choroboplodných zárodkov. Preto je ideálnou voľbou aj pre ľudí, ktorý trpia alergiami, dýchacími, či kožnými ťažkosťami.