Nezařazené

Relax… Oddych… Regenerácia… Posedenie na terase či balkóne.

· Kde nájsť vhodný priestor na oddych?

Najlepšie miesto s pekným výhľadom, pokiaľ možno ďalej od lietajúceho hmyzu, kútik poskytujúci patričný kúsok súkromia, kútik v tieni a súkromí.
„Naplánovaný“ priestor je aj na terase, kde môžeme stráviť príjemné chvíle aj pri jedle, či len tak, pri relaxe.

terasa

· Vyberme vhodný nábytok, doplnok na záhradu či terasu

Jeden z najobľúbenejších doplnkov je závesná hojdačka. Je ideálnym riešením pre dospelých aj pre deti. Drevené, rustikálne kusy sú zároveň perfektným doplnkom, ktorý utvorí ten správny „punc“ záhrady, či oddychového priestoru. Záhradný nábytok rôznych foriem a druhov si každý vyberie podľa svojho uváženia, vkusu či dizajnu.
Materiály, ktoré sú dnes k dispozícii, sú rôzne.

Ratanový nábytok je univerzálny, hodí sa do interéru, ale aj do exteriéru. Podporí prírodný motív a je ľahkým materiálom s nenáročnou údržbou. Nadčasový vzhľad a dizajn je ďalšou pridanou hodnotou.
Hliníkový nábytok modernejšie pôsobiacim bratom, pevný s ľahkou údržbou a má dlhú životnosť.

Plastový nábytok. Ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása. Ľahko sa očistí, veselé farby však majú trochu problém so stálosťou v letných mesiacoch.
Drevený nábytok.Drevo nás najviac spája s prírodou, je to osvedčená klasika. Pri vhodnej údržbe aj dlho vydrží. Vyššia záruka a väčšia hrúbka materiálu sa prejavia na životnosti. Žiaľ, aj na úkor ceny. Ergonomické tvary určite napomôžu pohodlnosti.

zahrada

· Zvuky prírody

Atraktivitu oddychového miesta zvýšia aj rastliny, napríklad živý plot, či iné dreviny. Sú zdrojom rôznych zvukov, ktoré určite potešia ucho oddychujúceho. Napríklad listy brezy, nízkych bambusov a okrasných tráv dajú o sebe vedieť už pri miernom vánku.

farma

Či tak, alebo onak, každý druh nábytku má svoje plusy a mínusy. Záleží naozaj len od nás, a od možností priestoru, ako sa rozhodneme. Na balkónoch sme obmedzení priestorom, ale v zmenšenej forme si aj tam môžeme vytvoriť pekný kútik.