Výrobky

O dezinfekcii vody

Kvalitná pitná voda je istým základom každej správne fungujúcej domácnosti. Voda tvorí väčšiu časť nášho tela a jej blahodarný účinok je dobre známy. Zbavuje telo nežiadúcich látok, doslova čistí náš organizmus a tým podporuje jednotlivé orgány v ich správnej funkčnosti. Z tohto dôvodu nezabúdajte na pitný režim, ktorý je viac podporujúci pre naše zdravie a vitalitu, ako si vôbec dokážeme predstaviť.

V tejto súvislosti vás určite zaujíma zloženie vody vo vašej domácnosti. Ak voda obsahuje nadmieru istých prvkov a minerálov, ako je napríklad vápnik a železo, stáva sa tak povediac tvrdou, čo sa prejavuje vytváraním vodného kameňa v okolí batérie alebo v kanvici či v práčke. Ako sa danej situácii vyhnúť a zabezpečiť si ideálne zloženie vody? Na trhu existujú takzvané zmäkčovače vody, ktoré upravujú zloženie vody do prijateľného stavu.

pohár čistej vody

Pitná voda sa vyznačuje istým stanoveným zastúpením jednotlivých prvkov a minerálov. UV dezinfekcia vody sa vykonáva prostredníctvom UV lampy, ktorá ultrafialovým žiarením zneškodňuje nevhodné mikroorganizmy obsiahnuté vo vode. Dezinfekcia pitnej vody Vodaservis je uskutočniteľná čisto fyzikálnym procesom bez použitia chemických látok.

drahocenná voda

Po aplikovaní dezinfekcie pitnej vody, voda nestráca na kvalite, je zdravá, nezapácha a nemení chuť. Ak si s danou témou neviete celkom poradiť a potrebujete konkrétne usmernenie práve pre váš prípad, neváhajte nás kontaktovať. Poskytneme vám konzultácie, na základe ktorých vás usmerníme v danom postupe. Samotná dezinfekcia vody sa netýka len studní, ale aj bazénov a vírivých vaní, ktoré si vyžadujú pravidelné čistenie a zbavovanie choroboplodných zárodkov, ktoré by mohli mať v konečnom dôsledku negatívny vplyv na naše zdravie. Dezinfekcia pitnej vody sa nevyznačuje nepriaznivým pôsobením na pokožku, takže sa v tomto ohľade nemusíte obávať vzniku kožných problémov. Dezinfekcia vody je šetrná k životnému prostrediu a vonkoncom nezávadná.