Výrobky

Prečo sa stávajú populárnymi hliníkové disky? Pravdepodobne preto, že sa oplatia

Nie je a v skutočnosti vlastne ani nikdy nebolo raritou nosiť na aute formu hliníkových diskov aj počas zimného obdobia. Najčastejším dôvodom je asi fakt, že s takýmito diskami pôsobí celkový dizajn auta oveľa atraktívnejšie, pričom túto pozitívnu stránku chceme na vozidle dosiahnuť aj počas zimy. Príkladom prepracovaného dizajnu sú aj hlinikove disky Naj Disky.Koleso auta, alu disk.jpg
Hliníkové prevedenie sa zvykne označovať tiež ako ALU a ďalším faktorom ich popularity je zrejme tiež zistenie, že z hľadiska cien sa pomaly vyrovnávajú k cenám za plechové prevedenie, respektíve cenový rozdiel je stále menší a takisto menej podstatný. Ceny sú prístupnejšie a kladné stránky hliníku stále atraktívnejšie, zatiaľ čo plech zostáva plechom (avšak cenovo lacným, odolným a ľahšie opraviteľným). Pokiaľ ale máme zrovnať vizuálnu stránku, tak i tie najlacnejšie zliatiny popravde vyzerajú o dosť vkusnejšie, než plechová forma.

  • Značky alu diskov ako napríklad DECENT alebo ENZO sú prívetivé z hľadiska štýlu, komfortných vlastností, ale tiež cenou sa prakticky dostávajú na level plastových puklíc.

V prípade hliníkového prevedenia ale musíme spomenúť ďalšiu pomerne podstatnú stránku, a tou je nízka hmotnosť. Takéto nižšie zaťaženie sa následne dokáže podpísať pod lepšie jazdecké vlastnosti, kratšiu brzdnú dráhu, ale tiež pomalšie opotrebenie diskov a v podstate tiež pod nižšiu spotrebu.Koleso, alu, ráfik.jpg
Slabou stránkou alu diskov je možno nutnosť dávať si pozor, aby nenarazili o obrubník, avšak z hľadiska odolnosti treba vyzdvihnúť ich nízku, vlastne nulovú tendenciu k vzniku neželanej korózie. To značí viditeľnú a prakticky nemennú životnosť z hľadiska vizuálnej stránky diskov. V neposlednom rade sa hodí spomenúť fakt, že nezachytávajú špinu a tým pádom na akúsi náročnú údržbu https://www.stormware.cz/podpora/faq/pohoda/187/Proc-provadet-udrzbu-databaze-jak-casto-jakym-zpusobem/%3Fid%3D902 nemusíme ani myslieť. Respektíve v podstatne menšej miere, než tomu bolo v prípade plechových diskov.