Nezařazené

Pracovníci firmy Amazon plánujú štrajkovať na Prime Day v Minnesote

Pracovníci známej organizácie Amazon v Shakopee, Minnesote plánujú štrajkovať po šiestich pracovných hodín počas ich premiéri a budú požadovať bezpečnejšie pracovné podmienky a bezpečné pracovné miesta. Podľa známej agentúry Bloomberg pracovníci opustia cez dve smeny ich sklad a budú protestovať mimo zariadenia; tiež sa k nim pripoja niektorí inžinieri zo skupiny Amazon Employees For Climate Justice, ktorí plánujú letieť tam kde sa štrajk bude konať.obchod amazon.jpg
V skladoch  spoločnosti sa udialo množstvo protestov na veľké namáhavé nákupné dni, ako napríklad šialený Čierny piatok, ale tieto protesty boli aj v našej Európe, kde sú odbory oveľa silnejšie. Protesty v USA boli omnoho obmedzenejšie, ale najmä v tomto sklade došlo k narastajúcemu pohybu. Skupina somálsko-amerických pracovníkov odišlo zo úložiska v Shakopee a v decembri  potom opäť v marci, pričom požiadala firma, aby počas ramadánu uvoľnila kvóty a firma im ponúkala priestor na ich modlitby.
Spoločnosť údajne urobila tieto zmeny, ale zamestnanci žiadajú giganta, aby urobili viac, aby zrušili ich zamestnanie a ich bezpečnosť. Bloomberg hovorí, že chcú, aby gigant premenil viac dočasných miest na pracovné miesta na plný úväzok a aby gigant znižoval kvoty, ktoré označujú za nebezpečné.onlina nákup.jpg
Amazon pre agentúru Bloomberg povedali, že budú „podporovať ľudí“, ktorí nedosiahnu svoje kvóty „venovaným koučovaním, ktoré im pomôže zlepšiť sa“. Uviedlo sa, že v priemere 90 percent zamestnancov v úložisku v Shakopee je na plný úväzok.
Zamestnanci budú narážať na budúci pondelok 15. Júla, prvý deň podujatia Amazon’s Prime Day a narušia v jednom z najrušnejších nákupných dní firmy. Je to dosť úspešné, že iné organizácie začali svoj vlastný predaj v reakcii na prestavanú dovolenku giganta, pretože vedia, že ľudia budú nakupovať a hľadať obchody.