Nezařazené

Oddych na dovolenke

Možno sa nad tým mnohí ľudia pozastavia, ale napriek tomu sa to opýtame. Viete, ako si máte užiť dovolenku? A ďalšia otázka. Viete oddychovať? Viete si len tak ľahnúť pod slnečník a úplne vypnúť bez toho, aby ste na niečo mysleli? Alebo aby ste mali výčitky, že nič nerobíte? Je to určite otázne, no nie? Nehodili by sa vám nejaké tipy, ako si na dovolenke skutočne oddýchnuť?

letadlo
 
VYPNITE SI MOBIL
To je to prvé, čo by ste mali urobiť, keď prídete na dovolenku. Vypnite si svoj mobilný telefón a tvárte sa, že vôbec neexistuje. To je to najlepšie, čo môžete spraviť pre seba, pre svoj pokoj a pre to, aby sa skutočne zrelaxovali. Nebudú vás otravovať maily a telefonáty z práce, namiesto toho sa budete sústrediť na seba a na človeka alebo ľudí, ktorí sú tam s vami. Nepotrebujete predsa závisláčiť na sociálnych sieťach, keď máte pri sebe ľudí, s ktorými rada/rád trávite čas.
 
ČÍTAJTE VŠETKO, ČO STE POČAS ROKA NEČÍTALI
Ľudia si zvyknú vyčítať, že počas roka vôbec nečítali. Ak máte podobný problém, určite si so sebou zoberte knihy, ktoré ste chceli prečítať, ale nepodarilo sa vám to. Uvidíte, že budete so sebou spokojná/spokojný. Navyše je to naozaj neskutočný relax, kedy sa nielen, že ponoríte do úplne iného sveta, ale zároveň budete na inom mieste, takže neváhajte a čítajte. Nielen počas dovolenky, ale neustále.

pláž
 
CHOĎTE NA DOBRÚ VEČERU, POČÚVAJTE PRÍJEMNÚ HUDBU
Najlepšie na dovolenkách je, že môžete ochutnať cudziu kuchyňu. Užite si miestne špeciality a snažte sa na nič nemyslieť. Vychutnávajte si chuť cudzokrajného jedla a hudbu, ktorú pri tom počúvate. Stačí pohľad na vlny a vôňa mora a sami uvidíte, že budete priam dokonale zrelaxovaní. Užite si to všetkými zmyslami, všetkými vôňami, ktoré ste schopný/schopná zachytiť a taktiež všetkými chuťami. Spoznajte novú a krásnu krajinu, v ktorej si oddýchnete.