Výrobky

Nezaostávajte za dobou

Časy sa menia, dnešná doba je uponáhľaná a napreduje tak rýchlo, že to ani nestíhame sledovať a inovácie vo všetkých oblastiach sa na nás doslova valia všade, kam sa pozrieme. To, čo sme si kúpili pred dvomi rokmi môžeme dnes už hodiť do starého železa a nábytok, dekorácie a zariadenia, ktorými sme si skrášlili byt, či dom pred piatimi piatimi rokmi sú už pomaly označené za retro. Raz za čas sa však objavia nejaké trendy, ktoré z rôznych dôvodov ostanú v móde a udržia si u ľudí obľubu dlhšie, než len jednu sezónu. Nejde len o topánky, elektroniku, či autá, ale ide aj o bytové a domové zariadenie, ktoré má mnoho ľudí na celý život. Jedným z týchto trendov sú v posledných rokoch aj sklenené dvere, ktoré nájdeme už takmer v každej administratívnej budove, v rodinných aj obytných domoch.

sklenené dvere

Sklenené dvere spájajú praktickosť a eleganciu a oživia tak každý priestor. Možno si poviete, že sklenené dvere neposkytujú žiadne súkromie, no opak je pravdou. Máte totiž na výber z viacerých prevedení týchto dverí a môžete si ich teda prispôsobiť podľa svojich preferencií a tak isto si môžete vybrať jedno alebo dvojkrídlové, či dokonca celosklenenú stenu s dverami. Okrem klasického číreho skla máte možnosť vybrať si dvere aj z pieskovaného skla, po prípade si na ne môžete dať aplikovať vami vybrané vzory rôznymi technikami.

žena za dverami

Viac možností je na výber aj čo sa týka typu dverí, pretože nie každé sa musia hodiť do všetkých priestorov. V prvom rade sú samozrejme klasické otváracie sklenené dvere, ktoré majú rôzne možnosti osadenia a použité môžu byť ako v interiéri, tak v exteriéri. Ďalšou možnosťou sú posuvné sklenené dvere, ktoré dovoľujú voľný priechod svetlu, a teda ho opticky zväčšujú. Tak isto majú rôzne možnosti osadenia a pomocou pieskovania, grafickej fólie, alebo priamo tlačou na sklo si ich viete oživiť rôznymi motívmi. Tu treba samozrejme zvážiť niekoľko parametrov, ako napríklad nosnosť vašich stien pred tým, než sa pre takéto dvere rozhodnete.