Domov

Váš interiér a sklenené prvky si budú dokonale rozumieť

Z pohľadu interiérových prvkov a ich estetického vplyvu zohráva podstatnú úlohu materiál, z ktorého sú vyrobené. A v tomto smere ponúkajú skutočne originálne ako aj estetické a moderné vlastnosti predovšetkým sklenené prvky. A tie majú v súčasnosti široké zastúpenie na trhu, pričom si môžeme predstaviť ich viacero foriem ako aj využití.
Prakticky si môžeme predstaviť takisto viac priestorov, kde sa dajú konkrétne formy plnohodnotne využiť, či už vravíme o kúpeľni, kuchyni alebo ďalších možných variáciách.
Interiér, kuchyňa, kuchynská linka, stôl, modré stoličky
Skúsme si preto zo začiatku predstaviť veľmi praktický a sympatických prvok, akým sú sklenené deliace steny.
Takáto sklenená stena http://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-deliace-steny/sa využíva k viditeľnému, avšak nepríliš izolovanému rozdeleniu miestností na niekoľko požadovaných častí. V bežnej domácnosti má ideálne využitie napríklad k oddeleniu otvorenej kúpeľne od spálne (ak sú prepojené). Ale samozrejme využitie je širšie, záleží od individuálnych potrieb, pričom deliace steny poskytnú požadovaný efekt. Tým je spoľahlivé rozdelenie priestoru, avšak bez stiesnenej atmosféry. To znamená, že miestnosti budú odvzdušnené a takisto v nich bude kvalitný prísun svetla. V prípade väčšieho súkromia je ale možné zvoliť sklo s potlačou či textúrou.
Skúsme zavítať takisto do kúpeľne.
A začnime hneď sklenenými obkladačkami, ktoré ponúkajú nielen opisovanú estetickú a modernú stránku, ale takisto sú kvalitné po stránke hygienickej, nakoľko ich údržba je skutočne jednoduchá. Konkrétnejšie vravíme o hladkom povrchu bez pórov.
Kúpeľňa, toaleta, sklenené obkladačky
Kľudne si však môžeme predstaviť ďalšie zaujímavé realizovateľné prvky ako sklenená sprcha, vaňa či umývadlo. A pritom nemusíme vravieť iba o prevedení z klasického číreho skla. Nápaditosťou bude dýchať tiež voľba týchto prvkov z z farebného skla.
Možnosti tu však nekončia.
V kuchyni sa môžu hodiť sklenené zásteny, na schodisku zasa sklenené zábradlie či vašim interiérom vás môžu sprevádzať takisto sklenené dvere.