Zdravie

Odstránenie kŕčových žíl: chirurgický zákrok verzus laser

V počiatočných štádiách síce môžete na liečbu kŕčových žíl užívať tabletky, krémy, mastičky, sťahovacie pančuchy a športovať, no ani jedna z týchto vecí vám kŕčové žily neodstráni. Takáto liečba má za účel odstrániť nepríjemné prejavy ochorenia, teda opuchy a bolesti a samozrejme i spomaliť jeho priebeh. Niektorí ľudia však, bohužiaľ, nakoniec musia podstúpiť zákrok. Dnes máte na výber z viacerých metód. My sa pozrieme na dve z nich, a to klasický chirurgický zákrok a laser.

Ženy obuté v topánkach na vysokom podpätku.jpg

Odstránenie kŕčových žíl chirurgickým zákrokomje nepochybne tou najodskúšanejšou a najstaršou metódou. Preto si mnohí ľudia, aj napriek tomu, že dnes poznáme omnoho lepšie techniky, stále vyberajú tento spôsob.
Pri chirurgickom odstránení žíl ste v celkovej anestézii. Cez malé vpichy sa poškodené cievy postupne vyberú. Bohužiaľ nemáte žiadnu istotu, že vám budú vybraté všetky poškodené žily, respektíve tie, ktoré na prvý pohľad ešte vyzerajú zdravo, no v skutočnosti nie sú. Po takomto zákroku na nohách ostávajú viditeľné jazvy https://odmenazadobiti.cz/napoveda/znovu-zaslat-kod a aj doba liečenie nie je úplne najkratšia. V neposlednom rade, takýto chirurgický zákrok, nie je vhodný pre osoby s poruchami zrážanlivosti krvi.

Laserová operácia kŕčových žíl je pomerne novou metódou. Možno i preto, ešte nenašla u pacientov takú obľubu. Pokiaľ stojíte pred podobným rozhodnutím i vy, mali by ste vedieť, že laserové odstránenie kŕčových žíl bolo vyskúšané už dostatočne veľakrát na to, aby sme mohli povedať, že ide o veľmi bezpečnú a efektívnu metódu.

Muž a žena stojaci vo vode.jpg

Zákrok trvá doslova niekoľko minút, je vám podaná len lokálna anestézia, na nohách neostávajú žiadne viditeľné jazvy, modriny či opuchy a čas rekonvalescencie nepresahuje sedem dní. Nemusíte sa obávať žiadnych bolestí a dokonca ani obmedzení. Kompresné pančuchy nosíte len tri dni a následne ich už nepotrebujete. Hlavným pozitívom je vysoká pravdepodobnosť, že už zákrok nebudete musieť podstupovať znovu.