Výrobky

Menič napätia 24V 220V

Menič napätia 24V 220V

Máte v zásuvke striedavé napätie a potrebujete docieliť jednosmerné ? Takýto problém alebo zmenu napätia vyriešite s meničom napätia za pár minút.

Ak ste sa už stretli so striedavým alebo jednosmerným napätím, určite budete vedieť o čom je reč. Na druhej strane, ak ste o meniči napätia ešte nikdy nepočuli, dočítate sa stručnú charakteristiku a ako s ním správne zaobchádzať.

Mnoho z nás ani nevie ako, ale používame ho. Najpoužívanejšie meniče napätia sa využívajú pri cestovaní motorovým vozidlom. Auto nabíjačka patrí medzi najbežnejšie. Jednoducho ju vložíte do napájania v aute a váš telefón je nabitý v priebehu niekoľkých minút/ hodín. Závisí to od výkonu. Samozrejme meniče s väčším výkonom urýchlia aj používanie.

menic napatia

Čo je menič napätia 24V 220V a načo slúži ?

  • Ak prúd v zástrčke je príliš malý a vy potrebuje docieliť jeho väčšiu hodnotu, alebo naopak v takomto prípade použite menič napätia
  • Ak je v zásuvke jednosmerné / striedavé napätie a potrebujete získať striedavé/ jednosmerné napätie
  • Rozdielne zásuvky a spotrebiče, zvyčajne dovoz zo zahraničných krajín

Kde sa najviac využíva ?

  • V súčasnosti sa s ním stretávame veľmi často a ani si to neuvedomujeme, napríklad: autonabíjačka, nabíjačka na telefón, TV alebo iné elektronické zariadenia
  • Čerpadlá, rôzne motorové/ elektrické píly
  • Brúsky, vysávače, fény a mnoho ďalších

Najčastejšie sa s meničom napätia vieme stretnúť aj pri cestovaní do zahraničia. V USA majú rozdielne sieťové napätie 110V. Pomocou meniča si jednoducho transformujete silu aká je potrebná. Ich zásuvky sa líšia aj výzorom. Namiesto klasických 2 zásuviek, používajú 3. Ich sieťové napätie je aj z tohoto dôvodu odlišné.

menic-napatia-12v-na-230v-600w

Menič napätia sa ďalej rozdeľuje aj podľa výkonu. Výkon môže byť rôzny ale najčastejšie sa používa 24V 220V.

Existuje množstvo druhov meničov napätia v závislosti od ich tvaru a výkonu. Každý menič je navrhnutý na určité produkty a je potrebné ich rozlišovať podľa použitia. Dbajte pri ich používaní a takisto aj pri manipulácií na svoju bezpečnosť.