Nezařazené

Čo s našimi financiami?

Druhá skupina ľudí zase všetky minie alebo sa dokonca zadlží. Čo je správne? Máme peniaze míňať alebo si ich odkladať? Do hrobu si peniaze predsa nezoberieme! Tak prečo si ich neužiť? Niekto by pri týchto vetách skoro odpadol a povedal si, že je to nemysliteľné. No ja si to až tak nemyslím. Je to každého osobná vec. Ako to vidím ja?

poklanička.jpg

Ja to vidím nejako takto. Človek pracuje celé dlhé roky v zahraničí aby si našetril peniaze a kúpil nehnuteľnosť. Má ju, vlastní ju a býva v nej aj s rodinou. Čo z toho? Na druhej strane dobre zarábajúca mladá žena si platí nájom a rozdiel medzi nákladmi je nebadateľný. Nemusí sa o nič starať, veď predsa byt nepatrí jej! Nemusí do neho investovať. Keď si zmyslí jednoducho sa presťahuje. Načo sa teda drieť aby sme si zarobili na dom alebo byt keď nemusíme? Oveľa radšej budem bývať aj v jednoizbovom byte ale doprajem si všetko čo chcem. Osobne milujem drahé oblečenie, kozmetiku, dobré jedlo a chodenie do kaviarní, či barov.
Nehovorím, že netreba mať finančnú rezervu. Ja sama ju už v mladom veku mám, no podľa mňa to až príliš preháňame.

nakupování.jpg

Odkladáme poctivo, každé jedno euro a odopierame si. Na účte síce máme veľa peňazí ale čo s nich? Len tam ležia a sú pripravené na „keby niečo“. To sa možno nikdy nestane! Áno možno. Je tam isté riziko a stále bude aj keby ste mali našetrené milióny eur. Zdravie si za peniaze aj tak nekúpiš. Mali by sme žiť tak aby sme si to aj užili a nie si len pridávali starosti. Peniaze zarobíme a aj ich minieme, je to predsa kolobeh ekonomiky.
Hovorím majte rezervu ale nepreháňajte to. Čo máte s peňazí odložených na účte? Nič! Ja ich oveľa radšej vidím vo svojej preplnenej skrini a botníku. No a to dokonca študujem ekonomiku. Čiže mala by som vás presviedčať o tom ako treba financie zhodnocovať. No je rozdiel ich zhodnocovať a vôbec nemíňať.