Nezařazené

Ako sprístupniť internet

Zapojiť router nie je jednoduché. Snažíte sa postupovať podľa návodu, niekedy je zložitý, a techník ho príde zapojiť až o pár dní. Nezúfajte, aj pri tomto problém je tu rýchla pomoc.

kabely

» Ako postupovať pri zapojení ? Všetko začína od káblov ktoré ste dostali v balení. Tieto káble sú farebne označené, a ľahko viete kam kde ide. Šedý kábel ( ten je označený ako aj B1) zapojíte do prvého vstupu routera.( Niektoré káble majú aj koncovky menšie, aj podľa toho môžete vedieť kam pasuje ) Druhý kábel (B2 ) alebo žltý zapojíte do žltého kolíka a druhý koniec do počítača. A tretí kábel je elektrický, ten viete kam máte pripojiť.

Internet vám stále nepôjde. Zatiaľ sme pri zapojení káble ale dostávame sa postupne ďalej. Na svojom internetovom prehliadači spustite IP adresu od poskytovateľa. Málo by sa jednať o adresu napríklad 111.1111.1111. Ak ju nemáte kontaktujte vášho operátora, a zároveň preverí či je dostupný internet vo vašom routery.

modem

» Ďalšie postúpi pri zapojení sú takéto: Ak máte IP adresu, načítanie ju a vyhodí vám tabuľku s prihlásením. Zadáte tam svoje údaje a vstúpite do konta prihlásenia do siete. Potom už automaticky budete postupovať podľa manuálu ktorý sa tam objavím. Ak by sa tam manuál neobjavil musíte router naparovať s internetom ručne. Ak ste dokončili naparovanie, môžete sa pozrieť aj do nastavenia Wi-Fi kde si môžete zmeniť napríklad meno používateľa, pripadne zmeniť heslo od Wifi. Zatvoríte všetky okná v prehliadači a na novo otvoríte a zadáte ľubovoľnú adresu. Ak sa Vám táto adresa načítava všetko prebehlo správne ak nemáte pripojenie na internet skúste to znova, pripadne kontaktujte poskytovateľa internetu. Tento postup pri zapojení routeru je jednoduchý a zvláštneho ho každý. Ale ak by ste mali problémy vždy kontaktujte poskytovateľa ktorý vám následne pošle technika ktorý router premeria a zistí problém.