Výrobky

Ako prať oblečenie s potlačou

Nohavice, bundy či tričká s potlačou treba vedieť vyprať správne. Aj tie najkvalitnejšie kúsky sa totiž môžu pri nešetrnej manipulácii zničiť. Najdôležitejšia je vhodná teplota, no aj otáčky, čas strávený v práčke a taktiež to, či budete takéto oblečenie sušiť správne.Muž s bielym tričkom s potlačou a rozopnutou čiernou košeľou.jpg

Pozor na informácie na štítku

Pri oblečení s potlačou si dajte pozor na informácie, ktoré sa dočítate na štítku. Te totiž nemusia platiť aj pre potlač. Platí to hlavne vtedy, keď si necháte potlač urobiť vy alebo ak oblečenie kúpite z predajne, kde trička priamo nevyrábajú, ale na nich iba tlačia obrázky či nápisy.

Vo všeobecnosti platí, že každej potlači nerobí dobre teplota nad štyridsať stupňov Celzia. Pre istotu, teda túto teplotu pri praní nepreháňajte. Úplnou istotou je tridsiatka, no v prípade bieleho oblečenia nemusí byť postačujúca.

Pranie v rukách

Pri oblečení s potlačou je najbezpečnejšie pranie v rukách, no to nie je niekedy možné. Pokiaľ však vaše oblečenie nie je príliš znečistené alebo nie je veľmi veľkých rozmerov, dajte si tú námahu a perte v rukách. Takýto prístup by ste mali zvoliť hlavne pri kúskoch, ktoré boli drahšie alebo pre vás majú, povedzme, citovú hodnotu.Drevené štipce na šnúre na prádlo.jpg

Pozor na otáčky!

Rozhodujúca nie je len teplota, ale aj otáčky pri praní. Takéto oblečenie by ste nemali prať pri väčších otáčkach, ako je deväťsto. Otáčky by ste si na práčke mali vedieť nastaviť aj samostatne.

Ako oblečenie správne sušiť

Pre zachovanie potlače je dôležité aj správne sušenie oblečenia. Nikdy ho nesušte v sušičke bielizne, a to ani pri tých najnižších teplotách a najšetrnejších režimoch. Oblečenie zaveste na šnúru a nechajte ho vyschnúť prirodzene. Dajte si pozor na to, aby ste mokrú potlač neprehýbali na polovicu a nepripínali na ňu štipce. Oblečenie prichyťte na koncoch a nechajte ho voľne visieť. Mokrá potlač je totiž na poškodenie omnoho náchylnejšia.