Výrobky

Ako dosiahnuť v interiéri estetický, moderný a funkčný priestor

Pokiaľ hľadáme ten správny interiérový prvok, ktorý by miestnostiam dodal eleganciu, modernosť a výrazne by oživil okolité prostredie, môžeme začať výmenou alebo priamym zavedením nových dverí. Tento prvok je totiž centrom diania a to aj z vizuálneho hľadiska, pričom jeho správnou voľbou a následným zasadením dokážeme vytvoriť silný estetický efekt daného prostredia. Samozrejme však najmä v prípade, ak zvolíme jeho vhodné prevedenie a vsadíme na estetický a moderný materiál.

dveře

Interiérový prvok, akým sú sklenene dvere je ideálnym príkladom a v prípade moderných interiérov trendovým, ako aj praktickým riešením. Niet pochýb, že z vizuálneho hľadiska celosklenený dizajn svojou eleganciou obohatí celý priestor a vďaka svojim estetickým vlastnostiam sa zasa dokonale prispôsobí. Konkrétnemu miestu navyše dodá nenahraditeľnú originalitu, ktorú dokáže poskytnúť len sklenený materiál a jeho špecifické vlastnosti.

Prioritnou vlastnosťou takýchto celosklenených dverí je ich priepustnosť, respektíve fakt, že interiérom šíria svetlo. A ako vieme, prirodzený výskyt svetla v miestnostiach je potrebný i pre naše zdravie, najmä to duševné. Ich inštaláciou sa tak v danom mieste vyhneme tmavej miestnosti, priestor bude dostatočne oddelený, ale zároveň bude tvoriť sympatickú súhru s prostredím. Vlastnosti skleneného materiálu sa takisto postarajú o určitú odľahčenosť daného miesta a o optické zväčšenie, respektíve rozšírenie priestorov.

skleněné dveře

Nielen vizuálna, ale aj praktická stránka
Nezabúdajme, že sklo je takisto odolnejšie voči postupnému mechanickému poškodzovaniu, ktoré môže vzniknúť napríklad vplyvom vody alebo výparmi. Drevený materiál by takéto podmienky znášal rozhodne ťažšie. Toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo je celosklenené prevedenie dverí častokrát využívané nielen v kuchyni, ale aj v kúpeľni. A to najmä v prípade, pokiaľ ide o matné a nepriehľadné sklo. Z dôvodu súkromia je tak možné zvoliť i farebné sklo alebo sklo s grafickou potlačou podľa individuálnych želaní.