Výrobky

Zmena ročného obdobia a vznikajúce problémy s funkčnou kanalizáciou!

Zmena ročného obdobia a s ním spojené zmeny počasia ako aj vonkajších podmienok majú svoje opodstatnenie. Prinášajú potrebné výhody, ale aj isté nevýhody. O mínusoch vedia svoje majitelia domov, ktorým následne vznikajú rôzne povinnosti. Hlavne ak vravíme o prechodnom období, v ktorom končí krutá zima a začínajú prvé jarné dni. Tie sú síce pekné, ale prostredie sa ešte nevie spamätať po následkoch dlho trvajúcej zimy. A spravidla to postihne aj kanalizácie.

vonkajší kanál

Ak nie ste si istí, alebo ak vidíte nejaké z neželaných príznakov, ktoré sa týkajú narušeného chodu kanalizácie, neváhajte využiť odborné služby krtkovanie Trnava a servis odborného čistenia kanalizácií vo vašom konkrétnom meste alebo obci.

O akých vzniknutých problémoch s kanalizáciou môžeme vravieť konkrétnejšie? Uveďme si niekoľko hlavných príčin, prečo potrebujú kontrolu a prečistenie.

Môžu byť zanesené vonkajšie odtoky. To je asi základný problém, ktorý si spájame s príchodom jari, respektíve so skončením zimnej sezóny. Sú to rôzne veci ako lístie, konáriky a iné, čo sa následne zachycujú vo vonkajšej kanalizácii.

  • Usadeniny dokážu postihnúť aj drenáž a s tým prirodzený chod.

Zlé tesnenie potrubia vie byť primárnym a zároveň ďalším známym problémom. Do potrubia môže vniknúť zamrznutá voda v dôsledku narušeného tesnenia, na ktorom zrejme vznikli trhliny a neplní svoj účel v miere, v akej by bolo potrebné.

kanál, mreže

Odpadové potrubie býva postihnuté spravidla aj tým, že ho upchajú napríklad korene. To opäť značí, že systém fungovania bude narušený a nebude pracovať správne, respektíve znižuje sa prietok a hromadí sa voda. Viditeľným znakom je následne pomalé odtekanie.

Vo všetkých spomenutých prípadoch vravíme o najvhodnejšom riešení v podobe profesionálneho prečistenia, a to pri využití rôznych efektívnych techník, ktorých súčasťou býva napríklad aj TV monitoring.