Web

„Novinka“ s názvom youtuberi

Každému je jasné, že doba pokročila, mení sa a všetko sa neustále vyvíja. To, čo bolo aktuálne niekedy už neplatí dnes. Mládež sa správa inak, rýchlejšie sa vyvíja a pochopiteľne – má iné záujmy. Medzi také patrí aj dnešný fenomén Youtube a spolu s ním kopa mladých youtuberov, ktorí sa preslávili natáčaním rôznych videí. Aj na slovenskej a českej scéne sa rozvinula táto tvorba, ktorá možno zabáva práve vaše deti.

youtube.jpg

Táto činnosť sa dá na jednej strane odsúdiť práve preto, lebo mladí ľudia, ktorí často len vstupujú do života a v podstate ešte „nič nedokázali“ sa preslávili len nejakými videami. Na druhej strane je to ich vlastná zásluha, nikto ich do toho nenútil a treba oceniť ich snahu sa zlepšovať a posúvať vpred. Natáčajú videá, ktoré sa týkajú aktuálnych svetových problémov, alebo zobrazujú vlastné záujmy, ktoré spestrujú ich tvorbu. Ak však aj vaše dieťa sleduje týchto mladých tvorcov, mali by ste si o ich tvorbe zistiť čo najviac a sami posúdiť, či je vhodné aby sa vaše dieťa inšpirovalo názormi niektorých z nich.

fotograf.jpg

Aj keď sa môže zdať, že vystupujú nezávisle a vždy majú čo ponúknuť, deti zmýšľajú inak, môžu niečo zle pochopiť, alebo si všetko zobrať doslova, čo nemusí mať vždy tie najlepšie následky. Preto si stále dávajte pozor na to, čo vaše deti sledujú na internete. Čo sa týka slovenskej scény, máme celkom kvalitných a šikovných youtuberov, ktorí dokážu osloviť svojich sledujúcich a ponúknuť im zaujímavé videá.
To, či súhlasíte s tým, čo títo mladí kreatívni ľudia robia, je už na vás. S niečím súhlasiť môžete, s niečím nemusíte, je to v poriadku. Nie každému sa páči tvorba jedného youtubera, niekto ich sleduje viac a niekto ani jedného. Pokiaľ ste stará škola a radšej si pustite televíziu a pozriete dobrý seriál, robíte dobre. Ak však skúšate radi nové veci, nehádžte všetkých do jedného vreca a dajte tomu šancu.