Nezařazené

LED žiarovky

LED žiarovka predstavuje elektrické svetlo, ktoré využíva svetelné diódy na vytváranie svetla (LED). LED žiarovky sú podstatne energeticky účinnejšie ako rovnaké žiarovky a dokonca dokážu prekonať väčšinu žiariviek. Najúčinnejšie LED žiarovky na trhu majú účinnosť 200 lúmenov na watt (Lm/W). V porovnaní so žiarovkami majú komerčné LED žiarovky oveľa dlhšiu životnosť. Aby LED svetlá fungovali mimo hlavného elektrického vedenia, vyžadujú si elektronický budiaci obvod LED a straty v tomto obvode znamenajú, že účinnosť svietidla je nižšia ako účinnosť čipov LED, ktoré využíva.

led ziarovka

Aby bol obvod ovládača kompatibilný so stmievačmi svetla určenými na použitie so žiarovkami, môže vyžadovať ďalšie charakteristiky. V závislosti od technológie svietidiel, priebeh prúdu zvyčajne obsahuje určité skreslenie. Niektoré LED svetlá je možné použiť na výmenu žiaroviek alebo žiariviek. V LED svetlách je možné použiť viacero balíkov LED na zvýšenie rozptylu svetla, rozptylu tepla a celkových nákladov. Svetelný výkon v lúmenoch, spotreba energie vo wattoch, farebná teplota v Kelvinoch alebo popis farieb ako „teplá biela“, „studená biela“ alebo „denné svetlo“, rozsah prevádzkových teplôt a niekedy ekvivalentný výkon všetky žiarovky s rovnakým výkonom v lúmenoch sú zahrnuté v texte na maloobchodnom balení LED svietidiel. Nielenže sú LED žiarovky približne o 80 % energeticky účinnejšie ako tradičné svetlá, ale tiež vyžarujú podstatne menej tepla ako halogenidy kovov, CFL a klasické žiarovky.

led

Prechodom na LED osvetlenie nebudete musieť tráviť letné mesiace ochladzovaním miestností, ktoré boli prekúrené vašimi žiarovkami. LED diódy, ktoré mali v minulosti chladnejší modrý tón ako klasické žiarovky, sú teraz dostupné v dennom svetle a teplej bielej farbe, čo uľahčuje výmenu vašich starých svetiel bez zmeny farby vášho priestoru. Pozrite sa, aký rozdiel spôsobuje farebná teplota v našom sprievodcovi osvetlením. LED osvetlenie má tiež vyšší index podania farieb (CRI), vďaka čomu je lepšie vidieť farby vo vašich umeleckých dielach alebo kozmetike. Náhradné LED žiarovky majú dlhú životnosť a sú šetrné k životnému prostrediu. Vedeli ste, že recykláciou LED žiaroviek môžete znížiť dopad uhlíka o tretinu? LED diódy prežijú konkurenciu a pri nepretržitom používaní vydržia až 11 rokov. To znamená, že nebudete musieť tráviť toľko času montážou rebríkov, aby ste vymenili tie ťažko dostupné žiarovky v klenutých stropoch. LED diódy sú jednou z najsľubnejších technológií súčasnosti.