Výrobky

Kúpa nového matraca

Vyberáte pre vás a vašu rodinu nový matrac a neviete si vybrať z veľkej ponuky na trhu? Musíte dbať ohľad na kvalitný spánok a komu aký typ matraca naozaj bude vyhovovať. Pri kúpe nového matraca by ste nikdy nemali zabúdať ani na jeho umiestnenie. Rošt, na ktorý matrac položíte totiž funguje ako ďalšia vrstva vo vašom matraci. Nie však hocijaká. Rošty do postele s taštičkovými matracmi Segum totiž veľmi výrazne ovplyvňujú váš celkový pocit pohodlia a funkčné vlastnosti matraca. Počas nočných hodín sa naše teplo prirodzene potí a vlhkosť prechádza cez jednotlivé vrstvy matraca. Rošt udržiava matrac vo vyvýšenej polohe.

pexels-photo-1028741

Celú jeho spodnú plochu však zároveň nezakrýva, čím umožňuje, aby vzduch cez matrac prúdil aj zo spodnej strany a umožnil tak najvyššiu možnú mieru odvetrávania matraca a zachovanie jeho funkčných vlastností na dlhé obdobie. Ďalší pozitívny účinok toho, že svoj matrac umiestnite na vhodný podklad. Odvetrávanie matraca udržiava vrstvy v jeho jadre v top stave najdlhšiu možnú dobu. Kúpiť si kvalitný rošt je absolútna nutnosť najmä pod nižšie matrace, vysoké matrace dokážu váhu vďaka práci viacerých vrstiev rozložiť efektívnejšie. Špeciálnym prípadom je lamelový rošt, ktorý sa stará aj o rovnomerné odpruženie a rozloženie váhy na matraci. Dopĺňa prácu jednotlivých vrstiev v jadre vášho matraca, vďaka čomu sa matrac predčasne nepreleží a neopotrebuje.

pexels-photo-271897

Kúpili ste si nový matrac, ktorý vyzeral priam ideálne, no po čase ste si uvedomili, že by vám vyhovoval. Vyhovuje vám tuhosť alebo mäkkosť matraca, ale ocenili by ste ešte drobnú zmenu, aby bol ten pocit dokonalý? Možno postačí vymeniť práve rošt. Lamelové rošty dodávajú matracom dodatočné odpruženie príliš tvrdému matracu a dokážu zmierniť tvrdosť matraca o približne jeden stupeň. Naopak, pevné latové rošty spevnia pocitovo príliš mäkké a hojdavé matrace a dodajú pocit pevnejšieho lôžka.